Metoda pracy ze stresem

Stres zmniejsza reakcje odpornościowe organizmu, przyspiesza starzenie się organizmu i powoduje obniżenie poziomu wydajności zawodowej. Stres może również prowadzić do wypalenia zawodowego, depresji lub samobójstwa.

W jaki sposób psychoterapia może pomóc w skutecznym zwalczaniu stresu?
Proponuję prostą, szybką i skuteczną metodę. W kilku sesjach nauczysz się kontrolować fizjologiczną reakcję organizmu w stresujących sytuacjach i zdefiniować obszar działania, tj. Określić konteksty, w których każdy z nas czuje się skuteczny i produktywny. Uświadomione zostaną tutaj także trudne wspomnienia z przeszłości które wywołują stres, czyli wszystkie te aspekty które mogą mieć związek z niekomfortowymi stanami w teraźniejszości.

Stres jest szkodliwy dla zdrowia:

Istnieje wiele źródeł stresu: najczęstsze są wzorce myślenia nieprzystosowane do sytuacji, trudności w dochodzeniu do siebie, utrata pewności siebie ( Oceń swój poziom stresu i jego przyczyny ). Psychoterapia polega na rozpoznaniu stresorów, a następnie na uczeniu się ich lepszej kontroli.

Metoda oparta na psychologii eksperymentalnej polega na szkoleniu w zakresie regulacji bicia serca za pomocą prostej, łatwej do wdrożenia techniki. O czym należy pamiętać:

Serce wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego
Mózg wpływa na funkcjonowanie serca
Lęk wpływa na częstość akcji serca

Psychoterapia: praca ze stresem

Metoda zarządzania stresem pozwala na lepszą regulację emocji. Kiedy emocje są zbyt intensywne, nie można już rozumować, a dostęp do uczuć jest bardzo trudny. Spokój promuje dostęp do uczuć, rozumowania i bardziej skutecznego osądu. To samo dotyczy zapamiętywania.

Badania nad metodą VFC wykazały związek przyczynowy między elastycznością układu nerwowego a regulacją emocji. Badania pokazują, że zmniejsza się ta elastyczność w depresji i lęku. Inne badania potwierdzają tę samą obserwację w przypadku zespołu lęku napadowego, zespołu lęku uogólnionego, zespołu stresu pourazowego i prawdopodobnie również w przypadku zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (badania trwają).

Terapia radzenia sobie ze stresem wymaga od 5 do 10 sesji w odstępie od jednego do trzech tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz