W związkach pewne trudności wynikają z samej osobowości małżonków, cyklu życia (rodzicielstwo, przejście na emeryturę), inne wynikają z przyczyn zewnętrznych (konflikt rodzinny, utrata pracy, choroba itp.). W sytuacjach kryzysowych każdy z małżonków musi nauczyć się lepiej rozumieć siebie nawzajem i odnaleźć się w nowej relacji.

Bezpieczne środowisko terapeutyczne

Konsultacje dla par zapewnia bezpieczne środowisko, w którym każdy może wypowiedzieć się swobodnie i słuchać tego co jego partner ma mu do przekazania. Czas terapii jest daleki od codziennego funkcjonowania. Terapeuta jest w tym czasie aby pomóc zdefiniować zmiany i odbudować satysfakcjonujące relacje.

Sesje terapii partnerskiej

Dlaczego podjąć się terapię ?
Czy zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby poprawić swój związek?
Czy starasz się zaufać swojemu partnerowi , skutecznie komunikować się lub cieszyć się towarzystwem partnera?
Czy masz wrażenie, że nie możesz uzyskać niczego dobrego, ponieważ twoje nieporozumienia kończą się regularnie krzykiem.
Czy Ty i twój partner zamknęliście się podczas kłótni, szukając ulgi w separacji. Nie możesz znieść napięcia lub odległości – między sobą, nadal kochasz swojego partnera?
Czy czujesz się uwięziony lub przerażony, że nic się nie poprawi?
Czy często zastanawiasz się, co stało się z twoim intymnym związkiem, skoro kiedyś było tak wspaniale razem?
Czy zacząłeś czuć się tak, jakbyś nigdy nie był wystarczająco dobry?

Śmierć partnera

Jedną z najtrudniejszych sytuacji w życiu dwojga partnerów oprócz rozstania jest śmierć naszego partnera. Wówczas gdy dwoje ludzi zbudowało związek i zaufało sobie nawzajem strata (często nieoczekiwana) jest jedną z najbardziej traumatycznych sytuacji w życiu która często ma bardzo duży wpływ na dalsze życie w pojedynkę

Zdrada

Powiązanie ze sobą życia dwojga ludzi poprzez konkretne zaangażowanie i przybycie dziecka, zdrada jest jak wielki cios który spada na naszą głowę i często jest bardzo brutalny.
Podczas zdrady jednego z partnerów często jest tak że nasz świat upada. Jakakolwiek decyzja zostanie podjęta, nic nie będzie już takie samo jak wcześniej. Sytuacja ta ze względu na dalsze funkcjonowanie związku jest bardzo istotna do naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz